April 17 2014 17:39:40
HomeContact
Ola Wiśniewska najlepszą farmerką w szkole!

W trzecim dniu rekolekcji chętni uczniowie klas I-VI zebrali się by rozegrać  już II w naszej szkole turniej SUPERFARMERA. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dużą ilością lisów i wilków, dokonywać wyborów czy lepiej hodować króliki, owce, świnie, krowy czy lepiej mieć konia. Po emocjonujących eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowali się: Aleksandra Wiśniewska (kl. IV), Kinga Wiśniewska (kl. V), Bartosz Stangreciak (kl. V), Kamil Romanowski (kl. IV) i Szymon Małkiewicz (kl. VI).  W ostatniej emocjonującej rozgrywce szczęście było bardzo zmienne, jednak od początku prowadziła Ola i to ona zdobyła tytuł najlepszego Farmera w szkole, drugie miejsce zajął Kamil, trzecie Szymon, na czwartym miejscu uplasował się Bartek, a piąte miejsce zajęła Kinga. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci gier, które ufundowała firma GRANNA.Obrazy newsów: farmer2014.jpg

szymczak dnia April 11 2014
Drukuj
W czołówce najlepszych

Początek kwietnia przyniósł nam kolejny sukces. Następne mistrzostwa w kolarstwie przełajowym rozegrane zostały w Małym Rudniku. Organizatorem zmagań był ALKS „Stal” Grudziądz. Do zawodów zgłoszonych zostało ponad 140 zawodników, którzy walczyli w sześciu kategoriach wiekowych. Nasze „Sokoły” startowały w trzech kategoriach. Zawodnicy odpowiednio do kategorii wiekowej mieli do pokonania dwa, cztery i sześć okrążeń trudnej technicznie trasy przełajowej.

W kategorii żak najlepiej zaprezentował się Norbert Hass, który ukończył zmagania na szóstej pozycji, dwunastą pozycję zajął Bartosz Małkiewicz.  Należy tu wspomnieć, że obaj są uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. Ósme miejsce zajęła debiutująca w sporcie kolarskim Anna Orzechowska (SP Wielkie Rychnowo).

Drugie zwycięstwo w tym sezonie w kategorii młodziczka odniosła nasza zawodniczka Marta Brzozowska, Dwójka naszym młodzików tj. Krystian Huzior i Jakub  Bojar nie mogą zaliczyć drugiego startu do udanych, po słabym starcie zajęli końcowe lokaty.

Pozostali nasi młodzicy: Daniel Śliwka, Adrian Marzec i Dominik Zawadzki nie startowali, ponieważ wyjechali do Sobótki gdzie będą się ścigać w Międzynarodowym wyścigu kolarskim „Ślężański Mnich”, który jest oficjalną inauguracją sezonu kolarskiego w Polsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w dalszych wyścigach tym razem już wystartujemy na rowerach szosowych.

Galeria zdjęć !

osmanski dnia April 09 2014
Drukuj
II Gminne Zawody Sprawnościowe klas I-III Szkół Podstawowych

   W dniu 28.03.2014 roku w hali Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbyły się II Gminne Zawody Sprawnościowe klas I-III Szkół Podstawowych. Dzieci rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych. W każdym zespole występowało 5 dziewczynek i 5 chłopców. Zawody miały formę wyścigów rzędów.

  Wyniki w poszczególnych kategoriach:

I klasy: 1 miejsce - Dzikie Koty, 2 miejsce - Błyskawice, 3 miejsce - Pioruny, 4 miejsce - Białe Orły, 5 miejsce - Małołaki, 6 miejsce - Piłkarze

II klasy: 1 miejsce - Wilki, 2 miejsce - Witaminki, 3 miejsce - Maratończycy, 4 miejsce - Średniołaki, 5 miejsce - Jarzębinki, 6 miejsce - Chmurki

III klasy: 1 miejsce - Turbo Klasa, 2 miejsce - Słoneczka, 3 miejsce - Waleczne Lwy, 4 miejsce - Tygrysy, 5 miejsce - Wielkołaki

Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze. Zawodom towarzyszył żywiołowy doping. Najlepsze drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody - medale i sprzęt sportowy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W konkursie na najlepsze logo wyróżnione zostały: SP Wielkie Rychnowo i SP Pluskowęsy.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

osmanski dnia April 09 2014
Drukuj
Lista kandydatów przyjętych...

Lista kandydatów przyjętych w wyniku postępowania

rekrutacyjnego do odziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015

lista oddziału przedszkolnego - pdf

lista klasy pierwszej - pdf


osmanski dnia April 07 2014
Drukuj
Spotkanie i pogadanka ze strażakami z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu - Dobrzyniu

     W poniedziałek 24 marca w naszej szkole wizytę złożyli strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu - Dobrzyniu. W czasie spotkania z uczniami klas 0-III oraz klas IV-VI strażacy przypomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas pożaru. Przedstawili, jakie zagrożenia niesie za sobą zatrucie gazami popożarowymi.

     Zwrócili również szczególną uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas tego typu zdarzeń, uczulili na prawidłową reakcję w pierwszych minutach po zdarzeniu, ponieważ to bardzo często od naszej reakcji zależy, a czasem i życie poszkodowanego.  Zademonstrowali osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej.

Zapraszamy do galeria zdjęć !

osmanski dnia April 06 2014
Drukuj
Spotkanie z rodzicami dzieci urodzonych w 2009 roku oraz urodzonych w II połowie 2008 roku

     21 marca br. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbyło się spotkanie o charakterze informacyjnym dla rodziców dzieci urodzonych w 2009 roku oraz urodzonych w II połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2014/2015 będą podlegały obowiązkowi  rocznego przygotowania przedszkolnego.

     W ww. spotkaniu uczestniczyli: p. Elżbieta Arbart –dyrektor szkoły, Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie p. Ewa Bąk, pedagog szkolny, nauczyciele- wychowawcy klas „0”-III oraz sekretarz szkoły.

     Celem spotkania było przedstawienie obowiązujących zasad przyjmowania dzieci do oddziału przedszkolnego w naszej szkole oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej placówki.

 

 

osmanski dnia April 06 2014
Drukuj
Spotkanie z rodzicami dzieci urodzonych w 2007 roku oraz w I połowie 2008 roku

     W dniu 20 marca br. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbyło się spotkanie o charakterze informacyjnym dla rodziców dzieci urodzonych w 2007 roku oraz urodzonych w I połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2014/2015 będą podlegały obowiązkowi szkolnemu.

    W ww. spotkaniu uczestniczyli: p. Elżbieta Arbart –dyrektor szkoły, Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski, pedagog szkolny, nauczyciele- wychowawcy klas „0”-III oraz sekretarz szkoły.

     Celem spotkania było przedstawienie aktualnych przepisów prawa dotyczących dzieci 6 – letnich i 7 letnich w szkole oraz kryteriów naboru do szkoły podstawowej.

 

osmanski dnia April 06 2014
Drukuj
Wywiadówka

W związku z I Gminnym Konkursem Wiedzy o Januszu Korczaku wywiadówka z dnia 09 kwietnia 2014r.

zostaje przełożona na 16 kwietnia 2014r.

według następującego harmonogramu:

- oddziały „0” – godz.16:00K

- Klasy I-III- godz. 16:30

- klasy IV-VI  godz. 17:00

osmanski dnia April 01 2014
Drukuj
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej Wielkie Rychnowo 31.03.-02.04.2014r.

 Poniedziałek 31 marca 2014r.

11.15 – Przygotowanie liturgii – nauka pieśni.

11.30 – Msza Św. z nauką.

12.15 – Przerwa.

12.30 – Nauka końcowa- pantonima

13.15 – Zakończenie spotkania rekolekcyjnego.

Uczniowie oddziału „0” i klas I-VI ranny dowóz bez zmian.

Odwóz:

  • oddziały „0” - odwóz o godz. 12:40
  • kl. I-VI -odwóz o godz. 14:30

 Do czasu rozpoczęcia rekolekcji oraz po ich zakończeniu dla uczniów dojeżdżających szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej.

Wtorek 01 kwietnia  2014r.

11.15 – Przygotowanie liturgii – nauka pieśni.

11.30 – Nabożeństwo Słowa – nauka.

12.30 – Przerwa.

12.45 – Droga Krzyżowa

13.15 – Zakończenie spotkania rekolekcyjnego.

 W ten dzień jest również sprawdzian szóstoklasisty. Klasa VI – dowóz rano bez zmian.

Odwóz o godzinie 12:30.

Oddziały zerowe mają dzień wolny.

Dowóz na rekolekcje dla klas I-V:

10:20 – wyjazd z Kowalewa Pomorskiego

10:25 - Sierakowo

10:30 – Srebrniki

10:35 – Mariany

10:40 – Srebrniki Lądy

10:45 – Mlewiec

10:50 – Mlewo

10:55 – Nowy Dwór

11:00 SP Wielkie Rychnowo

Po zakończeniu rekolekcji dla uczniów dojeżdżających szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej.

Środa 02.04.2014r. - zakończenie rekolekcji

14.15 – Przygotowanie liturgii – nauka pieśni.

14.30 – Nabożeństwo pokutne, przygotowanie do Spowiedzi św.

15.15 – Przerwa.

15.30 – Spowiedź św.

16.30 – Zakończenie Rekolekcji.

Oddziały „0” - ranny dowóz bez zmian, odwóz o godz. 12:30

 

osmanski dnia March 30 2014
Drukuj
Bliskie spotkania ze sztuką, czyli 5- i 6-latki w teatrze "Baj Pomorski" w Toruniu

     W ramach obcowania z różnymi rodzajami sztuki , najmłodsze dzieci naszej szkoły 5 - i 6- latki, wybrały się w czwartek 20 marca do teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl pt. ”Słowik”. Był to pierwszy wyjazd dzieci do tego typu placówki kulturalnej, dlatego też z niecierpliwością odliczały one czas do wyjazdu. Duże wrażenie na dzieciach zrobił sam budynek teatru oraz jego wnętrze, dlatego chętnie pozowały do zdjęć. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też spektakl i spontanicznie reagowały na to, co się działo na scenie. Z widowni było słychać zarówno gromki śmiech, jak i głośne westchnienia, a na koniec głośne brawa.  Wizyta w teatrze była dla dzieci dużym wydarzeniem, tym bardziej, że większość z nich po raz pierwszy miała możliwość kontaktu z żywą sztuką.

     Podziękowania za możliwość wyjazdu składamy Pani Dyrektor Elżbiecie Arbart  i rodzicom oraz opiekunom, którzy czuwali podczas wyjazdu nad bezpieczeństwem dzieci - p. Grażynie Bruchlej i p. Magdalenie Bąk.

                               Wychowawczynie oddziałów „0” – p. Justyna Lech  i p. Joanna Majewska

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ autorstwa p. Joanny Majewskiej

osmanski dnia March 30 2014
Drukuj
MAMY LAUREATA I FINALISTĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI

Miło nam poinformować, że Kinga Derewecka oraz Filip Kołaczyńskiuczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie odnieśli ogromny sukces w Konkursie Matematycznym, zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi matematyczne wiadomości i umiejętności.

21 marca br. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu miało miejsce oficjalne wręczenie tytułów Laureata Konkursów Przedmiotowych.

Kinga Derewecka otrzymała tytuł LAUREATA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI, a Filip Kołaczyński tytuł FINALISTY KONKURSU PRZEDMITOWEGO Z MATEMATYKI.

Uczniów przygotowywała nauczycielka matematyki - mgr Agnieszka Szymczak.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie serdecznie gratuluje uczniom, ich rodzicom oraz opiekunowi osiągniętego sukcesu.

 

 

osmanski dnia March 25 2014
Drukuj
Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt w Kowalewie Pomorskim

     W dniach 10-14 marca na terenie naszej szkoły z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano zbiórkę karmy oraz innych przysmaków dla psów (sucha karma, puszki, itp.).

W akcję aktywnie zaangażowały się wszystkie klasy. Udało się zebrać 19 kilogramów suchej karmy, 20 puszek z „mokrą” karmą oraz rozmaite przysmaki dla piesków.  

Przeprowadzona akcja udowodniła, że młodzież jest bardzo wrażliwa na trudny los opuszczonych, samotnych stworzeń. To piękny przykład troski o stworzenia, którym bez ludzkiej pomocy trudno przetrwać. Dary zostały przekazane przechowalni zwierząt w Kowalewie Pomorskim i przyczyniły się do polepszenia sytuacji jej podopiecznych.

osmanski dnia March 24 2014
Drukuj
Koncert edukacyjny "O fletni i niektórych instrumentach strunowych"

 

28 lutego br. gościliśmy w naszej szkole muzyków z koncertem „O fletni i niektórych instrumentach strunowych”.

Muzycy grali na rumuńskiej fletni Pana, instrumentach ludowych takich jak dorma, bałałajka, akordeon.  W koncercie usłyszeliśmy grane na tych ludowych z pochodzenia instrumentach utwory klasyczne oraz artystyczne opracowania muzyki ludowej (przede wszystkim rumuńskiej i rosyjskiej).

Występ tradycyjnie bardzo się podobał.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

osmanski dnia March 24 2014
Drukuj
Wystartowała kolarska liga UKS Województwa

W dniu 15 marca br. w miejscowości Cierpice rozegrano Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w kolarstwie przełajowym. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Wielka Nieszawka i UKS „Iskra” Mała Nieszawka. Na starcie stanęło ponad 110 zawodników w następujących kategoriach wiekowych: żak, młodziczka, młodzik; juniorka młodsza, junior młodszy, rozegrano również wyścig dla początkujących.

W kategorii żak zwyciężył Sebastian Kubacki z UKS Szaniec Świecie n/Osą. Nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli sezon: Norbert Hass w kategorii żak zajął II miejsce, ósmy był Mateusz Walenciak, a debiutujący w sporcie kolarskim Bartosz Małkiewicz zajął dwunastą pozycję.

Zwycięstwo w kategorii młodziczka odniosła nasza zawodniczka Marta Brzozowska.

W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Aleksander Nikiel z UKS Sprint Grębocin. Zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo zajęli następujące miejsca: piąty był Daniel Śliwka, dwunasty Dominik Zawadzki, szesnaste miejsce zajął Adrian Marzec.

W kategorii junior młodszy zwyciężył Maciej Kwiatkowski z TKK Pacific Toruń, drugi był Adrian Brzozowski z TKK Pacific Toruń, wychowanek UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo.

Rozegrano również wyścig dla początkujących, w którym zwyciężył Grzegorz Chojnacki LZS „Iskra Ciechocin”, trzeci był Rafał Marzec z UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo. Dobry występ zanotowali pozostali nasi debiutanci: Jakub Midura osiągnął siódmą lokatę, a Anna Orzechowska zajęła jedenaste miejsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom tak udanego początku sezonu i życzymy powodzenia w dalszych wyścigach.

osmanski dnia March 11 2014
Drukuj
Zbiórka karmy dla piesków

osmanski dnia March 09 2014
Drukuj
TOP
RSS